7MSİ.COM SOSYAL YAŞAM VE BİLGİ SİTESİ KELİMELER İSİMLER  ATASÖZLERİ DEYİMLER YEMEK İSİMLERİ ŞARKI İSİMLERİ AŞK SÖZLERİ OTOMOTİV GEZİLECEK YERLER  VE BİRÇOK BİLGİYİ BULABİLECEKSİNİZ

7MSİ.COM SOSYAL YAŞAM VE BİLGİ SİTESİ

ANASAYFA KELİMELER ATASÖZLERİ DEYİMLER
İL NÜFUSLARI GEZİLECEK YERLER AŞK SÖZLERİ OTOMOTİV
İSİMLER YEMEK İSİMLERİ    
       

Cennet vatanımız Türkiye de gezilecek ve gezilmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Bu sayfamızda Türkiye deki gezilecek yerleri sizler için sıraladık

 • Türkiye’de Gezilecek Yerler Nereler

  Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler Listesi
  Türkiye’de görülmesi gereken çok sayıda güzel yer bulunurken farklı bölgelerde yer alan gezilecek yerleri sizler için bir araya getirdik.İşte Türkiye’de gezilecek yerler listesi;

  İshak Paşa Sarayı
  İshak Paşa Sarayı
  Doğubeyazıt’a 5 km uzaklıkta sarp kayaların üzerinde bulunuyor.Türkistan, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini özellikleri bir arada taşıyan sarayın tam 116 odası var.Detaylar için İshak Paşa Sarayı yazımıza göz atabilirsiniz.

  Amasya Evleri
  Amasya Evleri
  Yeşilırmak’ın kenarında sıralanmış, Osmanlı evlerinin bütün özelliklerini taşıyan bu evler, şehri görmeniz için en iyi sebeplerden bir tanesi.Amasya hakkındaki Amasya’da Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.


  Mardin Taş Evleri
  Mardin Taş Evleri
  Dinlerin harmanlandığı bir şehridir Mardin.Özellikle taş evlerinin dikkat çektiği şehir, sizi görselliğiyle büyüleyecek.Mardin gezisi öncesinde Mardin’de gidilecek ve görülmesi gereken yerlerin detaylı bir listesini bulunduran Mardin’de gezilecek yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Aspendos Antik Tiyatrosu
  Aspendos Antik Tiyatrosu
  M.S. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiş.15 bin kişilik kapasiteye sahip ve şuanda en iyi korunmuş tarihi yapılardan bir tanesi.Antalya’ya 49 km mesafede bulunuyor.Detaylar için Aspendos Antik Tiyatrosu yazımıza göz atabilirsiniz.


  Cumalıkızık Köyü
  Cumalıkızık Köyü
  Osmanlı dönemini merak ediyor musunuz? Burası tam size göre! Orhan Gazi’nin Bursa yakınlarında yaptırdığı köy, Osmanlı mimarisinin önde gelen örneklerinden.Bursa’ya sadece 2 km mesafesi var.Detaylar için Cumalıkızık köyü yazımıza göz atın.

  Suuçtu Şelalesi
  Suuçtu Şelalesi
  Doğa ile iç içe olmayı sevenler için görülecek harika bir yer, Suuçtu şelalesi.Bursa ilinde yer alan şelalede kahvaltı yapabilir ve gün boyu harika bir zaman geçirebilirsiniz.Detaylar Suuçtu Şelalesi yazımızda.

  Acarlar Longozu
  Acarlar Longozu
  Sakarya ilimizde bulunan Acarlar longozu ülkemizde bulunan en büyük tek parça longozdur.Detaylar Acarlar Longozu yazımızda.

  Eğirdir Gölü
  Acarlar Longozu
  Göl, Isparta’da bulunuyor.Yılın her mevsimi görüntüsü mükemmel.Asıl rengi camgöbeği, ancak bazı günlerde ve saatlerde farklı renklere bürünüyor.Bu yüzden halk arasında ‘Yedi Renkli Göl’ olarak biliniyor.Detaylı bilgiler Eğirdir Gölü yazımızda.

  Nemrut Dağı
  Nemrut Dağı
  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunuyor. Komagene Krallığına ait antik kendi içerisinde barındıran milli parkta, kartal ve aslan ve 7 metreye varan dev heykelleri görebilirsiniz. Detaylar için Nemrut Dağı yazımıza göz atabilirsiniz.


  Abant Gölü
  Abant Gölü
  Bolu’nun hemen yanında bulunan minyatür gölde yürüyüşler yapabilir.Daha büyük gölün bulunduğu Abant’ta ise fayton ve bisiklet gezileriyle doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Detaylar için Abant Gölü yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Gökçeada
  Gökçeada
  Gökçeada’ya geldiyseniz, Kaleköy’de ülkenin son gün batımını izleyebilir, Zeytinli’de dibek kahvesi içebilir ve Rum köylerini gezebilirsiniz.Detaylar için Gökçeada yazımıza göz atabilirsiniz.


  Olimpos
  Olimpos
  Likya, Roma ve Bizans’a ait tarihi yapıları ile biliniyor.Eğer buraya yolunuz düşerse, Çıralı‘da 3 bin yıldır yanan ateşi görebilir ve hem tarihin hem de doğanın tadını müthiş kumsalında ve denizinde çıkartabilirsiniz. Detaylar için Olimpos yazımıza göz atabilirsiniz.

  Harput
  Harput
  Elazığ’ın Harput ilçesi açık hava müzelerine taş çıkartıyor.İçerisinde bulundurduğu yapılar görülmeye değer Meryem Ana Kilisesi, Ulu Cami, Kalesi, Buzluk Mağarası ve müzesi ile ön planda.Türkiye’de gezilmesi gereken yerler arasında.

  Alaçatı
  Alaçatı
  Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında bulunan Alaçatı, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasında.Alaçatı hakkında detayar için Alaçatı yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Efes Antik Kenti
  Efes Antik Kenti
  4 bin yıllık bir antik kent.Kiliseleri,çeşmeleri,çarşıları,mağaraları,herşeyi ile tam bir turizm merkezi.Detaylı bilgiler için Efes Antik Kenti yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Ayder Yaylası
  Ayder Yaylası
  Rize’nin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan yaylada, serin havanın tadını çıkartabilirsiniz.Yayla, ladin ve kayın ormanları ile kaplıdır.Zengin florasının yanı sıra kaplıcası ile de yeterince dikkat çekmeyi başarıyor.Detaylar için Ayder Yaylası yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Polonezköy
  Polonezköy
  Polonezköy, Ağva ve Anadolu Feneri, İstanbul’da nefes almak için ideal bölgeler.Çok sayıda gezilecek ve görülecek yer bulunan İstanbul için hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

  Safranbolu
  Safranbolu
  Safranbolu ve harika tarihi evleri Türkiye’de gezilecek yerler arasında.Detaylar için Safranbolu yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Mozaik Kent Zeugma
  Mozaik Kent Zeugma
  Gaziantep’in, Nizip ilçesinde bulunuyor.Antik kent, Roma döneminden kalan mozaikleri ile tanınmakta.Gaziantep’te hakkında olan Gaziantep Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Amasra
  Amasra
  Sakin tatilin en iyi adreslerinden biri.Tatil yaparken, aynı zamanda tarihe de tanık olabilirsiniz.Cenova şatosunu, kilisesini ve müzesini ziyaret etmeyi sakın unutmayın. Amasra’da görülmesi gereken yerler için Amasra gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

  Hasankeyf
  Hasankeyf  Gelibolu
  Gelibolu
  Birinci Dünya Savaşının en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Gelibolu Yarımadası,tarihin kalıntıları sizi derinden etkileyecek…

  Ani Harabeleri
  Ani Harabeleri
  Türkiye-Ermenistan sınırına yakın,Arpaçay nehirinin kenarında kurulan kent,M.Ö. 350-300 yıllarına ait.Harabeler,Ocaklı köyüne yakın,Kars’a 48 kilometre mesafede bulunuyor.

  Kapadokya
  Kapadokya
  Yerli ve yabancı ziyaretçiler için Kapadokya ilk duraklardan birisi.Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin ilk sıralarında geliyor diyebiliriz.Kapadokya hakkında detaylar için Kapadokya yazımıza göz atabilirsiniz.

  Köyceğiz
  Köyceğiz
  Liman kenit olan Köyceğiz’in tarihi 4000 yıl öncesine dayanıyor.Sultaniye köyündeki kaplıcalarda sağlıklı tatil yapabilir veya Yayla ve Göçkçeova köylerinde safari yapabilirsiniz.Detaylar için Köyceğiz yazımıza göz atabilirsiniz.

  Ölüdeniz
  Ölüdeniz
  Fethiye’ye bağlı olan Ölüdeniz, dünyanın en güzel plajlarından birine sahip.Burada Kelebekler Vadisi ,Gemiler Adasını görebilir, Babadağdan yamaç paraşütü yapabilirsiniz.Detaylı bilgiler Ölüdeniz yazımızda.

  Kazdağları
  Kazdağları
  Çanakkale ve Balıkesir arasında bulunuyor.Tarihi ve muhteşem doğasıyla dikkat çekiyor. Detaylı bilgiler Kaz Dağları yazımızda.

  İznik
  İznik
  Çinileriyle dünyaca ünlü olan İznik,Selçuklu ve Osmanlı eserlerini bünyesinde barındıran bir ilçe.Bursa’ya bir saatlik mesafesi var.

  Palamutbükü
  Palamutbükü
  Datça merkeze 25 kilometre mesafede,harika bir tatil bölgesi.Köy sit alanı olarak belirlenmiş.Şeffaf sularında ister yüzün,isterseniz balık tutun.Doğa ve deniz sevenler için ideal.

  Yedigöller Milli Parkı
  Yedigöller Milli Parkı
  Zamanla dağların arasındaki vadilerde oluşan ve yan yana sıralanan göller,Yedigöller olarak biliniyor.Bolu’da bulunan Yedigöller Milli Parkını özellikle doğa severler görmeli. Yedigöller Milli Parkı hakkındaki detaylı yazımız olan Yedigöller yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Pamukkale
  Pamukkale
  Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin yine ilk sıralarında yer alan Pamukkale için her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turist bu bölgeye akın ediyor.Detaylı bilgiler için Pamukkale Travertenleri yazımıza göz atabilirsiniz.

  Balıklı Göl
  Balıklı Göl
  Şanlıurfa’da bulunan Aynzeliha ve Halil-ur Rahman gölleri, Hz.İBrahim’in ateşe atıldığından, düştüğü yer olarak bilinir.Burası turistlerin ilgisini çeken en gözde yerlerden bir tanesi.Detaylı bilgiler için Balıklı Göl yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Konya
  Konya
  Türkiye’de gezilecek yerler listemizde sonraki durağımız Konya.Hz.Mevlana’yı hissetmek isteyenler, mutlaka Konya’ya uğramalı.Şehir, tarihi ve kültür mirası ile açık hava müzesi kıvamında. Konya’da görülmesi gereken yerler için Konya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

  Şirince Köyü
  Şirince Köyü
  İzmir’in Selçuklu ilçesine 8 kilometre mesafesi var.Zeytinlik, şeftali bahçeleri ve üzüm bağları ile çevrili bir Rum köyü.Evleri, 19. yüzyılın Anadolu mimarisini gözler önüne seriyor.Detaylı bilgiler için Şirince Köyü yazımıza göz atabilirsiniz.

  Tortum Şelalesi
  Tortum Şelalesi
  Şelale, Erzurum’da bulunuyor.48 metre yüksekliği ile Avrupa ve Asya’da birinci sırada.Dünya genelinde ise üçüncü sırayı almış durumda.

  Saklıkent
  Saklıkent
  Fethiye ve Antalya arasında bulunan vadi, 18 kilometre uzunluğunda.İlerlemek için kayalara tırmanmanız gereken değişik bir yer.Macera sevenlerin mutlaka uğraması gerekiyor.Detaylar Saklıkent Kanyonu yazımızda.
   

LİNKLER

7MSİ.COM SOSYAL YAŞAM VE BİLGİ SİTESİ KELİMELER İSİMLER ATASÖZLERİ DEYİMLER YEMEK İSİMLERİ ŞARKI İSİMLERİ AŞK SÖZLERİ OTOMOTİV GEZİLECEK YERLER VE BİRÇOK BİLGİYİ BULABİLECEKSİNİZ

 

 

 

7msi.com Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım ve Uygulama KENAN YILMAZ